Konsolidacja dla zadłużonych

pożyczki przez internet bez zaświadczeń

Konsolidacja dla zadłużonych

Kobieta zaznacza coś w kalendarzu

Kredyt konsolidacyjny to po prostu połączenie spłacanych przez danego konsumenta zobowiązań finansowych w jedno na całkiem nowych warunkach. Zatem konsolidując swoje zadłużenie, nie pozbywamy się go a jedynie zamieniamy na jeden kredyt. Oczywiście staje się to dużym ułatwieniem w sytuacji, gdy co miesiąc zwracamy kilka rat z tytułu zaciągniętych pożyczek i kredytów lecz musimy sobie także zdawać sprawę, że nasz dług nie zniknie. Osoby zadłużone, które liczą na takie rozwiązanie sprawy powinny się zastanowić, czy konsolidacja będzie odpowiednim krokiem. Jeśli zaś nie mają trudności z uregulowaniem swoich zobowiązań na czas, mogą nawet nie uzyskać takiej szansy.

Kredyt konsolidacyjny – rozwiązanie nie dla wszystkich

Konsolidacja zadłużenia to scalenie wszystkich spłacanych kredytów i pożyczek w jedno zobowiązanie finansowe. W żaden sposób nie zmniejsza to kwoty długu a nawet ją nieco zwiększa. Bowiem, wraz z podpisaniem umowy konsolidacyjnej zyskujemy dłuższy okres kredytowania co przyczynia się do zmniejszenia raty nowego zobowiązania. Jednak zaleta ta jest tylko pozorna gdyż wraz z dłuższym terminem spłaty musimy zwrócić także więcej odsetek. Nie odczuwamy tego w sposób znaczący, gdyż rata, jaką co miesiąc musimy oddawać jest mniejsza od sumy dotychczas regulowanych. Ale tak naprawdę płacimy więcej odsetek w porównaniu do kapitału w wyniku czego koszt obsługi konsolidacji jest wyższy. Dlatego banki nie mogą zaoferować takiego rozwiązania tym konsumentom, którzy nie wywiązali się z wcześniejszych umów kredytowych. Przyszły klient winiec natomiast spełniać kilka warunków:

  • musi wykazać odpowiednią zdolność kredytową do spłaty kredytu konsolidacyjnego
  • powinien mieć uregulowane na czas wszystkie raty aktualnie zaciągniętych zobowiązań finansowych
  • nie może posiadać negatywnych wpisów w jakiejkolwiek bazie gospodarczej i w BIK

Choć konsolidacja dedykowana jest osobom zadłużonym, jednocześnie nie udziela się jej dłużnikom niewypłacalnym. Banki nie chcą ponosić ryzyka kredytowego i nie proponują swoich produktów niewiarygodnym i nierzetelnym konsumentom. Każdy z nich musi otrzymać pozytywną ocenę zdolności kredytowej. Wraz z jej wzrostem, warunki kredytowania stają się także atrakcyjniejsze. Ranking kredytów konsolidacyjnych na portalu https://konsolidacyjnyekspert.pl/najnowszy-ranking-kredytow-konsolidacyjnych/ ukazuje w pełni, która z propozycji wyróżnia się najniższym oprocentowaniem a tym samym najkorzystniejszymi warunkami spłaty.

Zatem konsolidacja dla zadłużonych jest jak najbardziej możliwa lecz przyszłymi kredytobiorcami mogą zostać jedynie konsumenci, których sytuacja materialna będzie umożliwiała w przyszłości terminowe spłacania rat a ryzyko utraty przez nich płynności finansowej będzie minimalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *