Sektor pozabankowy a zadłużeni konsumenci

pożyczki przez internet bez zaświadczeń

Sektor pozabankowy a zadłużeni konsumenci

Pasażerowie jadący w pociągu

Każdego roku obserwuje się znaczący wzrost liczby zaciągniętych zobowiązań finansowych. Blisko trzy czwarte Polaków w wieku od 18 do 64 roku życia przynajmniej raz w swoim życiu zaciągnęło kredyt lub pożyczkę. Choć większość obywateli naszego kraju wykazuje raczej dystans do sięgania po produkty finansowe, siła konsumpcjonizmu doprowadziła do tego, że te osoby, które już wcześniej spłacały pożyczkę chętniej sięgają po kolejną. Wprawdzie konsumenci starają się kontrolować swoje wydatki, jednak czynią bardzo powierzchownie przez co często przeliczają się podczas dokonywania nowego zakupu. Jeśli nie jesteśmy w stanie ustabilizować swojej sytuacji materialnej, błędne decyzje mogą prowadzić do zadłużenia.

Zadłużony klient nie skorzysta z usług banku

Mężczyzna trzyma długopis w dłoniTermin „zadłużony” dotyczy wszystkich osób, które aktualnie spłacają różnego rodzaju zobowiązania finansowe, jednak tak się utarło w naszym społeczeństwie, że ma on wydźwięk negatywny. Dlatego konsumentów zwracających regularnie wszystkie należności określa się po prostu kredytobiorca lub pożyczkobiorcami. Natomiast dłużnikiem w naszych oczach jest ten, kto nie wywiązuje się z umowy kredytowej i notuje opóźnienia w zwrocie rat kredytów lub pożyczek.
Nie trzeba zatem dodawać, że osoby zadłużone cechują się niską zdolnością kredytową i według banków nie spełniają warunków umowy. Żaden bank bowiem nie zaproponuje dłużnikowi z negatywną historią kredytową zobowiązania finansowe. To zbyt duże ryzyko i prawda powiedziawszy byłby to zupełnie nielogiczne.

Sektor pozabankowy a zadłużeni konsumenci

Strefa parabankowa stanowi uzupełnienie produktów finansowych świadczonych przez instytucje bankowe. Wśród nich najwięcej ofert dotyczy pożyczek chwilówek. Właśnie o nie ubiegają się klienci, którzy z powodu zadłużenia zostali wykluczeni z usług sektora bankowego. Muszą się oni jednak liczyć z tym, że i tutaj ich zdolność kredytowa zostanie zbadana. Obecnie wszystkie firmy pożyczkowe postępując zgodnie z Ustawą o kredycie konsumenckim winny ten czynnik weryfikować. Dlatego pożyczki dla zadłużonych nawet w strefie pozabankowej mogą być problematyczne, więcej na ten temat można znaleźć na portalu http://kredytbezzdolnoscikredytowej.pl. Jeśli konsument posiada kredyt w banku lub innej instytucji finansowej i spłaca go zgodnie z harmonogramem pozabankowi pożyczkodawcy nie widzą przeszkód w udostępnieniu swoich usług. Zdarza się także, że nie analizują historii kredytowej w BIK, więc nawet jeśli pozostał tam ślad po nieuregulowanej na czas racie, wnioskodawca zostanie potraktowany łagodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *